20 ötlet a leánybúcsúra
A legény vagy a leánybúcsú volt előbb????
A válasz alább olvasható!
A legénybúcsú az ókori Görögországból, Spártából ered. Eredetileg a gonosz szellemek elűzésére szolgált, majd később a vőlegényt búcsúztatták ezzel a mulatsággal a legényélettől. Később, bizonyos országokban két héttel az esküvő előtt tartották a a násznéppel az örömapa házában.
Tehát, a leánybúcsú a legénybúcsúból ered.
Ahogy a mondás is tartja: „Lehet, hogy a tüzet a férfiak találták fel, de arra a nők jöttek rá, hogyan kell játszani vele.”
Napjainkban a leánybúcsúkat felbszabadutabb formában szokták ünnepelni.
Általában a menyasszony tanúja szokta szervezni. A modern lánybúcsú apropója, hogy a menyasszony utoljára érezheti magát jól „szabad” nőként a barátnőivel, hiszen a leánybúcsúk része lehet olyan játék vagy alkalom, amikor a menyasszony megmutathatja vagányságát akár az alkoholfogyasztás terén.

Természetesen nem minden leánybúcsú megy át őrült, vad bulizásba.
A leánybúcsút az esküvő előtt pár héttel szokták megszervezni, általában egy időben a vőlegény legénybúcsújával. A lányok és fiúk társasága külön-külön ünnepli a menyasszonyt és vőlegényt.
Mivel a cél az örömszerzés, így érdemes a vendéglistát a menyasszonynak megírni, valamint azt is, hogy mi az, amit mindenképp mellőzne az eseményről, majd átadni a tanúnak.
Több leánybúcsú is szervezésre kerül úgy, hogy jelen van akár a nagymama vagy gyerekek, így a helyszínt és programokat illik az előzőkhöz igazítani.
20 program javaslat a felejthetetlen leánybúcsúhoz
1. Bemutatkozós játék
A leánybúcsú egy olyan esemény, ahol a menyasszony különböző életszakaszaiból összeverődnek a vendégek, akik nem ismerik egymást.
Az összejövetel kezdődhet a bemutatkozós játékkal, mikor a menyasszony minden meghívottról elmondja, honnan ismerik egymást és mi a kedves közös története velük.
2. "Én még soha..."
“Én még soha..” kezdd így a mondatot.
Mindenki mondjon egy állítást ezzel a kezdettel (merj szokatlan, akár TABU témákat is feszegetni pl.: „Én még soha nem csókolóztam másik nővel”, „Én még soha nem randiztam csúnya férfival”, stb.).
Akire igaz az állítás, ő ezt a kört megúszta, azonban ha valaki mégis tett már ilyet korábban, akkor neki bizony inni kell…
Érdekes dolgok derülhetnek így ki.
3. Férj-ismereti teszt
(25-30 kérdéses tesztet állíts össze, amit a vőlegénnyel a lánybúcsú előtt egyeztess) ha egy kérdésre rosszul válaszol a menyasszony, büntetés jár érte.)
- Mi volt a jele az oviban?
- Mit vinne magával egy lakatlan szigetre?
- Mi a kedvenc reggelije?
- Mi a mobiljában az első név?
- Mennyi idős volt az első csóknál?
- Mi a kedvenc zenéje?
- Mikor volt először lánnyal?
- Melyik testrészed szereti a leginkább?
- Melyik filmet láttátok először együtt?
- Hogy hívják a gyerekkori szerelmét?
- Mit mond, ha káromkodik?
- Hány gyereket szeretne?
- Milyen nevet adna a születendő gyereketeknek (fiú/lány)?
- Mi a kedvenc autó márkája?
- Milyen színű a fogkeféje?
- Mikor rúgott be először?
- Mi volt a legveszélyesebb dolog, amit csinált?
- Mi akart lenni kiskorában?
- Melyik testrészét mossa meg először a zuhany alatt?
- Mi az, amit egy lányon/ lányban nem bír elviselni?
- Milyen házimunkát csinál a legszívesebben?
- Mi lenne az álommunka számára?
- Mit venne magatoknak nászajándékba?
- Hova utazna el legszívesebben, ha bárhová mehetne?
- Mi az első gondolata reggel, amikor felébred?
- Szerinte hány kérdésre tudtál válaszolni?
4. Huncut felelsz vagy mersz
Tegyetek fel a menyasszonynak merész, zavarba ejtő kérdéseket.
Ha nem válaszol rá, akkor meg kell csinálnia egy általatok kigondolt feladatot. ellenkező esetben innia kell!
Milyen feladatokat találjatok ki?
Attól függően, hogy milyen a menyasszony habitusa, kérhetitek tőle, hogy táncoljon mindig, mikor egy bizonyos zenét hall, vagy vegye le akár a melltartóját anélkül, hogy kimenne a mosdóba.
Kérhetitek, hogy mutogassa el a szüzessége elvesztését, stb.
Minden rátok van bízva!
5. Segédkártyák
A nap elején adj a menyasszonynak segédkártyákat, amiket felhasználhat, ha esetleg nem akar megcsinálni egy feladatot. A kártyákon a felirat lehet pl.: „PASSZ”, „Baráti segítség”, „Telefonos segítség” stb.
6. Csók activity
Mesélje el mindenki mutogatva vagy rajzolva, hogy milyen volt az első csókja.
A legviccesebb vagy legcikibb történeteket jutalmazzátok valamivel.
Ez már csak rajtatok múlik!
7. Tiltott szó
A nap elején határozzatok meg egy szót, (pl.: esküvő), amit az egész este során TILOS kimondani. Ha valaki mégis kiejti, akkor a büntetése… ivás. Legyetek résen és figyeljétek egymást.
Ha megszeged, iszol!
8. Igaz vagy hamis
Szedjetek össze rengeteg történetet a menyasszonnyal kapcsolatban, és tegyétek a cetliket egy kalapba/tálba. Az este folyamán húzzatok egy-egy papírt és a felolvasás után tippeljétek meg, hogy az állítás igaz vagy hamis.
Ha eltaláltátok, a menyasszony megmenekül az ivástól!
9. A boldog házasság titka
Minden résztvevő kap egy kártyát, amire ráírhatja a legjobb tanácsait a menyasszonynak, ezt a végén össze kell gyűjteni és átadni a menyasszonynak.
10. Ki ismeri a legjobban a menyasszonyt?
- Mindenki megkap egy előre nyomtatott kérdéssort a menyasszonnyal kapcsolatban. Mindegyik jó válasz 1 pontot ér. A végén az ara felolvassa a válaszait és mindenki ellenőrizheti, hogy hány pontot szerzett.
11. Randi ötletek a hosszan tartó szerelemért
Minden résztvevő kap egy kártyát, amire ráírhatja a legjobb randi ötleteit a menyasszonynak, ezeket a végén össze kell gyűjteni és átadni a menyasszonynak.
12. Jókívánság, tanács gyűjtés
Jókívánság, hogy mivel tehetné a menyasszony boldoggá a leendő férjét. A menyasszony idegenektől gyűjtse ezeket egy füzetbe, vagy vegye fel videóra, esetleg hangfelvételre.
13. Szaglás alapján ismerd fel a fűszereket
Bekötött szemmel, illat alapján kell felismernie a menyasszonynak a fűszereket. Ha nem sikerül, innia kell! – egy jó háziasszonynak nem okozhat ez gondot.
14. Emlékkönyv a menyasszonynak
Minden résztvevő hozzon egy közös képet a menyasszonnyal, amit beleragaszthattok az emlékkönyvbe (egy rövid személyes üzenettel kiegészítve).
15. Uborka öltözetés
Kössétek be a menyasszony szemét, adjatok a kezébe egy uborkát és egy óvszert!
Kezdődhet az uborka “felöltöztetése”.
(Lányok, videózni ne felejtsetek 🙂 )
16. Testrészek felismerése
Gyűjtsetek fotókat férfiak bizonyos testrészeiről, pl.: mellbimnbó, lábszár, fül, könyök, köldök, hát, stb.
A képek között szerepeljenek a vőlegény ezen testrészei is.
A feladat, hogy a menyasszony felismerje a vőlegényét! Amennyiben nem sikerül, ürítse poharát!
17. Puzzle
Csináltassatok egy kirakót a vőlegény gyerekkori fényképével, amit a menyasszonynak időre kell kiraknia.
18. Rossz tulajdonságok elengedése
Kérjétek meg a menyasszonyt, hogy írja fel a lufira a rossz tulajdonságait, majd olvassa fel hangosan és engedje el a lufit, a rossz tulajdonságokkal együtt!
19. Petrezselyem árulása
A cím mindent elmond.
Amennyiben kültéren vagytok, emberek között, akkor állítsátok ki a menyasszonyt pár csokor petrezselyemmel, amit el kell adnia.
Minél több pénzt szerez, annál jobb!
20. Vers
Minden résztvevő mondjon egy szót. A szavaknak nem kell összefüggésben lenniük.
A játék lényege, hogy a résztvevők szavaival írjon a menyasszony egy szerelmes levelet, majd küldje is el a vőlegénynek!
Nem maradhat el!
Fogadalom
- A szövege legyen vicces, kicsit gúnyos, ugyanakkor őszinte és legyen valóság alapja. SABLON alapján is készíthetitek, mert rengeteg ilyet lehet találni az interneten, a lényeg, hogy a menyasszony személyére szabottan alakítsátok át. VAGY, ha még viccesebbet szeretnétek, akkor mindenki írjon egy sort így kezdve: „Fogadom, hogy…”, majd a menyasszonynak sorban mindegyiket fel kell olvasni és ezzel megtenni az esküjét a csapat előtt. Bevállalósabbak a szórakozóhelyen a mikrofonba is elmondhatják… ez igazán emlékezetes lesz.
Oklevél
- Az este végén, amikor már minden feladat teljesítése megvolt, a fogadalmon is átesett a menyasszony, ünnepélyesen átadhatjátok neki a „Leánybúcsú Bizottság” hozzájárulását az esküvőhöz, amellyel igazoljátok, hogy átment az „ASSZONY teszten” és alkalmas a házasságra.